Narty Atomic

W naszym sklepie internetowym www.ski24.pl oraz we wrocławskim sklepie stacjonarnym Giełda Pałacyk nasi klienci znajdą bogatą ofertę nart i sprzętu firmy Atomic. To renomowany producent sprzętu z Austrii. Na nartach Atomic jeżdżą najbardziej znani w tej chwili światowej klasy narciarze - m.in. Marcel Hirscher. Wybierając narty czy buty narciarskie Atomic, masz gwarancję doskonałej jakości sprzętu w przystępnych cenach. Nowoczesne technologie, świeży design - to elementy wyróżniające Atomica.

Narty Atomic Redster X7 to nowość z linii Redster X marki Atomic. To uniwersalna i wszechstronna narta od Atomica. Konstrukcja oparta o budowę nart zawodniczych FIS plus pośredni promień skrętu i taliowanie X Multi Radius to gwarancja sukcesu. Narty sprawdzą się przy wykonywaniu zarówno krótkich, jak i długich skrętów. Będą dla Ciebie świetnym pomysłem na sezon zimowy 2017/2018.

Atomic Redster X przeznaczone są dla średniozaawansowanych oraz zaawansowanych narciarzy. Jeżeli szukasz narty do codziennej jazdy na stoku , a zarazem narty o sportowym charakterze, Redster X7 sprawdzi się doskonale. Konstrukcja  Atomic Redster X to kluczowe technologie niezbędne dla nart o wysokich osiągach. Doskonały rdzeń drewniany Power Woodcore, złożony z dwóch gatunków drewna, twardego jesionu i lekkiej topoli. Tworzy to bardzo sztywną kombinację zapewniającą trwałość, stabilność i sportowy charakter. 

Narty Atomic Redster X7 złożono w zestaw z wiązaniami Atomic XT 12, montowanymi na płycie, co daje beznarzędziową regulację w zakresie 262mm-382mm.

 

Proponujemy dobór długości nart do wysokości nosa (od wzrostu odejmujemy 10 cm), a w przypadku narciarzy o większych umiejętnościach wybór nart o długości sięgającej do czoła (tzn. od wzrostu narciarza odejmujemy: ok. 5 cm).

atomic-redster-x7-xt-12-_edited.jpg

Narty Atomic Cloud 8 to doskonałe narty allroundowe dla kobiet – ten model jest niezwykle uniwersalny, sprawdza się w bardzo różnorodnych warunkach i co najważniejsze - zaspokaja potrzeby osób o różnym poziomie zaawansowania. Narty stworzone głównie na przygotowane trasy oraz do średnich prędkości. Model ten jest bardzo łatwy w prowadzeniu za sprawą Piste Rockera, czyli lekko podgiętych dziobów. Taki rocker ma duży wpływ na inicjowanie skrętów, minimalizuje ryzyko łapania krawędzi, a także sprawia, że jazda staje się bardziej płynna. Model wyposażono w technologię Bend-X. To elastyczna strefa pod wiązaniem, która pomaga wygiąć nartę nawet lekkim Paniom. W konstrukcji nart zastosowano także technologię V-shape, który odpowiada kobiecym potrzebom – narty są odpowiednio wyprofilowane i zachowują niską wagę. Kobiecy charakter modelu Atomic Cloud 8 uzyskano za pomocą nowoczesnego designu, który wyróżnia się biała szatą graficzną z kolorowymi elementami. Narty zestawiono z wiązaniami Atomic XTO 10, które są bardzo poręcznymi i niezawodnymi wiązaniami na rynku. Montaż na płycie umożliwia szybką regulację wiązania w zakresie od 229 do 336 mm.

AATOMIC AFFINITY PURE + ATOMIC XTE 10 LADY

 

Atomic Affinity Pure to narty uniwersalne – odpowiednie na przygotowane stoki, a także sprawdzające się na trasach, gdzie śnieg jest nieubity i bardziej miękki. Doskonałe dla kobiet średniozaawansowanych i zaawansowanych, które pragną cały czas doskonalić swoje umiejętności. Na wszechstronność nart wpływa współdziałanie różnych technologii: Step Down Sidewall (utwardzone ścianki boczne) i talia o szerokości 79 mm odpowiadają za lepsze trzymanie krawędzi na twardej powierzchni, natomiast All Mountain Rocker umożliwia łatwiejsze inicjowanie skrętu i pomaga pokonywać nierówności na nieprzygotowanych trasach. Narty posiadają także profil V-shape, który jest dostosowany do kobiecej anatomii i ułatwia jazdę na krawędziach. Atomic Affinity Pure zestawiono z wiązaniami Atomic XTE 10, które montowane są na płycie – umożliwia to bardzo łatwe dopasowanie wiązania do buta w zakresie od 229 do 336 mm. Model Affinity spełnia wszystkie wymagania narciarek: jest wszechstronny, lekki, niezwykle łatwy w prowadzeniu, a do tego wyróżnia się kobiecą, wielobarwną szatą graficzną

ATOMIC CLOUD 9 + ATOMIC XTE 10

Narty Atomic Redster ST to zdecydowanie najprostsze w obsłudze narty Atomic z grupy race – będą świetne do krótkich i szybkich skrętów. Mały promień skrętu, mocne taliowanie oraz 5% rocker sprawiają, że jazda na krawędzi jest możliwa już przy bardzo małych prędkościach. Konstrukcja nart to pochyłe ścianki boczne, dzięki którym narta błyskawicznie przechodzi ze skrętu w skręt oraz nie łapie krawędzi na twardym i zlodzonym stoku. Atomic Redster ST posiadają także lekki rdzeń Fusion z drewnianymi wkładkami, który ułatwia kontrolowanie nart. Nowa odsłona modelu charakteryzuje się zmienionym kształtem dziobów oraz niezwykle wytrzymałą powłoką wierzchnią (Aerospeed), która gwarantuje długotrwałą ochronę nart. Narty wyposażone są w płytę umożliwiającą beznarzędziowe ustawienie wiązań do butów narciarskich w zakresie od 257 do 380 mm. Teraz bez żadnych narzędzi możesz zamieniać się nartami z rodziną i przyjaciółmi bezpośrednio na stoku, bez konieczności zanoszenia sprzętu do serwisu. Proponujemy dobór długości nart do brody, a w przypadku mężczyzn o większej wadze rekomendujemy wybór nart o długości "do nosa". Tzn. od wzrostu narciarza odejmujemy: ok. 20 cm u kobiet i mężczyzn o mniejszej wadze, ok. 10 cm u mężczyzn o wyższej wadze. 

Narty Atomic Cloud 9 to propozycja nart allround – idealna dla osób, które szukają nart wszechstronnych, sprawdzających się w różnych warunkach. Sprawdzą się u początkujących i średniozaawansowanych narciarzy, którzy chcą jeździć po dobrze przygotowanych trasach.
Narty Atomic Cloud 9 to konstrukcja Cap Fibre, która wpływa na ich niską wagę, dzięki czemu można nimi łatwiej manewrować.
Na lepszą funkcjonalność Cloud 9 ma także wpływ Piste Rocker, czyli lekko podgięte dzioby. Rocker pomaga inicjować skręt bez nadmiernego wysiłku. Jego kolejną zaletą jest także to, że minimalizuje ryzyko łapania krawędzi i sprawia, że jazda staje się płynniejsza.
Technologia Step Down Sidewall chroni końce nart przed uszkodzeniami oraz tłumi wszelkie drgania, sprawiając, że narciarz odczuwa większą stabilność.
Wygląd nart jest bardzo elegancki, a zarazem uniwersalny, dzięki czemu można do nich łatwo dopasować pozostałe elementy sprzętu zimowego.
Narty sprzedawane są z wiązaniami Atomic XTE 10, które łączą w sobie małą wagę z gwarancją stabilności w trakcie jazdy. Montaż na płycie umożliwia szybką regulację wiązania w zakresie od 229 do 336 mm.